William & Mary

Employees to be honored for service

The following people will be recognized June 13, 2019, for reaching milestones in their years of service to the university or Commonwealth of Virginia. Those being recognized have served W&M or the state for five, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 and 50 years. Virginia Institute of Marine Science employees will be recognized at a separate ceremony. - Ed.

50 years

Kathryn J. Blue, Swem Library

45 years

Marion Dover, Auxiliary Services - Dining
George D. Ewart, Information Technology
James M. Marrs, Facilities Management

40 years

Joyce L. Lampkin, Office of the Bursar
Karen E. Merrill, Finance
Valerie White, Auxiliary Services - Dining

35 years

Vanessa L. Godwin, Computer Science
Natasha W. McFarland, Swem Library

30 years

Jacquelyn C. Bannister, General Accounting
Betina L. Coleman, University Web & Design
M.C. Durden, Residence Life
James S. Heller, Law Library
Elaine S. McBeth, Public Policy
Katherine F. Mckenzie, Swem Library
Linda L. Melochick, Investment Administration
Sherrene V. Moore, Procurement Office
John A. Sauer, Athletic Department
Henry W. Smith, Ash Lawn-Highland
Robert J. Tighe, Campus Recreation

25 years

Susan A. Bosworth, Institutional Analysis and Eff
Valerie D. Brooks, Facilities Management
Ellen F. Dean, University Centers
Dudley J. Greene, Facilities Management
Christine S. Ladnier, Student Affairs
Beverly L. Laws, Chemistry
Michael J. McDonald, Facilities Management
John D. McFarlane, Facilities Management
Kari-Lise Slettemoen, Information Technology
Isaac Smityh, Auxiliary Services - Dining
Avery L. Vaughan, Facilities Management

20 years

Mary A. Banks, Facilities Management
Michael Blum, E-Learning
Karen J. Brown, Student Health Center
Brandon S. Coles, Information Technology
Cynthia R. Dellaposta, Swem Library
Mark D. Eaton, Information Technology
Catherine B. Fritzius, School of Law
Sharon Johnson, Auxiliary Services - Dining
Cynthia M. Mack, Swem Library
Mary A. Matthewson, Postal Services
Rebecca A. Mazzarella, Law Library
Christopher R. Peck, Information Technology
Richard L. Proper, Applied Research Center
Suzanne S. Smethurst, Law Library

15 years

James A. Albaugh, Athletic Department
Meghan E. Atkins, Athletic Department
Celia R. Brown, University Centers
Felicia Brown-Anderson, Counseling Center
Cynthia A. Corbett, Sponsored Programs
Robin M. Davis, University Advancement
Debra A. Eck, Sociology
William N. Elton, Information Technology
Dawn Faith, Auxiliary Services - Dining
Jack G. Farraj, Information Technology
Ashley B. Ferguson, Athletic Department
Althea Y. Green, Facilities Management
Monica D. Griffin, Charles Center
Jason S. Hamlin, Transportation Services
Jeffrey R. Harris, Facilities Management
Patricia D. Herrera, Information Technology
Catherine M. Jacobs, Art & Art History
Theresa Jarrell, Office of the Bursar
Rosanna A. Koppelmann, School of Business
Eric M. Myers, Information Technology
Rachel R. Pace, Information Technology
Joy L. Payne, Human Resources
Brian S. Persinger, Information Technology
Carol R. Roe, Geology
Donna Shelton, W&M Law School
Faith F. Smith, Financial Operations
Sang H. Smith, Facilities Management
Cathy L. Spencer, School of Education
Stephen W. Tewksbury, Office of the President
Gail L. Watts, General Accounting
Brian W. Whitson, University Communications

10 years

Ellery A. Ashby, Facilities Management
Michelle W. Ashby, Facilities Management
James J. Baez-An, W&M Police
James E. Barton, Student Health Center
Laura W. Beach, School of Law
Chelsey P. Burk, Athletic Department
Garland C. Burton, Facilities Management
Dorothy R. Butler, Faculty of Arts & Sciences
Cathleen A. Buyrn, School of Education
Jeffery H. Cahoon, Information Technology
Towanda L. Chappell, Music
Christopher W. Crockett, W&M Police
David D. Dafashy, Student Health Center
Gail M. DeBlass, School of Law
Karen L. Emery, Facilities Management
Ruth Erb, General Accounting
Renea M. Eubanks, School of Education
Cindi L. Fellows, Finance
Kevin L. Gilliam, Muscarelle Museum
Susan P. Grainger, School of Business
Tonya L. Green, School of Law
Shelley L. Hackworth, Auxiliary Services
Cindy R. Hart, Admission
Ortrud Hillmann, Auxiliary Services - Bookstore
William T. Hodges, Information Technology
Jonathan R. Holmes, Athletic Department
Mary T. Jackson, Facilities Management
John B. Jones, Facilities Management
Christina S. Lewis, School of Law
Joseph Mosley, Auxiliary Services - Dining
Rita H. Murphy, School of Business
Linda A. Ours, General Accounting
Soren M. Patterson, Inst Theory & Int'l Relations
Jean M. Pokorny, Faculty of Arts & Sciences
Melody C. Porter, Office of Community Engagement
Victoria Pryor, L. Facilities Management
Van K. Radcliffe, Parking Services
Chasity Y. Roberts, Graduate Studies
Pamela Sardeson Willard, University Advancement
Justin L. Schoonmaker, University Web & Design
Erica C. Silva, W&M Police
Jacob C. Skipper, Athletic Department
Laura B. Smith, Residence Life
William B. Smith, James Monroe's Highland
Mary M. Stowe, School of Education
Renate E. Tietze, Theatre, Speech and Dance
Casey Van Veen, University Centers
Patricia E. Vick, W&M Police
Sherree T. Walker, Financial Operations
Whitney W. Weidner, School of Law
Kisa A. White, Postal Services
Patricia A. White-Jackson, Biology
Melissa D. Wilson, Facilities Management
Jesse Windley, University Web & Design
Laura F. Zimmer, Office of the Registrar

Five years

Mary J. Abbitt Sushka, James Monroe's Highland
Joycelyn Adams, Payroll
Jana M. Allen-Bishop, School of Business
Carl E. Ashby, Facilities Management
Christopher J. Ashworth, Facilities Management
Sharon W. Bartley, General Accounting
Jeffrey M. Beattie, Facilities Management
Catherine C. Beville, Student Health Center
Anthony Black, Auxiliary Services - Dining
Daisy D. Braxton, Facilities Management
Carlton Brown, Auxiliary Services - Dining
Laura G. Brown, University Advancement
Patti J. Burton, Geology
Peter P. Carroll, Global Research Institute
Brian W. Casey, Athletic Department
Manuel Cerrutti, Auxiliary Services - Dining
LaShawn Chapman, Auxiliary Services - Dining
Sadae Chapman, Auxiliary Services - Dining
Austin Cicero, Athletic Department
Kevin A. Clancey, Counseling Center
William J. Cole, Athletic Department
Ethel L. Cooper, Facilities Management
Robert K. Crace, Student Affairs
Lisa F. Crawford, University Advancement
Samantha J. Custer, Inst Theory & Int'l Relations
Monique D. Dandridge, University Advancement
Dennis A. Doyle, Facilities Management
Sandra D. Druitt, Payroll
Rodney T. Dudley, Facilities Management
Jeffrey S. Eddy, Facilities Management
Anna M. Ellis, James Monroe's Highland
Michael J. Ende, School of Law
Chandler C. Fairbanks, Tennis Center
Christine A. Ferguson, Counseling Center
Karen S. Ferguson, University Advancement
Stephen L. Ford, Athletic Department
Hillary J. Fratzke, Athletic Department
Rolanda Frazier, Auxiliary Services - Dining
Antonio D. Futrell, Facilities Management
Gerald P. Gaidmore, Swem Library
Tammy R. Gainer, School of Education
Beverly A. Gaither, Facilities Management
Lauren M. Garrett, Residence Life
Ryann G. George, University Advancement
Kathy D. Givens, Facilities Management
Cynthia A. Glavas, Auxiliary Services
Ashley K. Gonzales, Swem Library
Steve V. Goodman, Facilities Management
Elyse Gorin, Auxiliary Services - Dining
Teresa Green, Auxiliary Services - Dining
Rebecca M. Halleran Latourell, Inst Theory & Int'l Relations
Lesley J. Henderson, Dean of Students Office
Mark T. Hildenbrand, Auxiliary Services
Peyton Jamerson, Auxiliary Services - Dining
Brenda C. Janot, International Studies
Timothy L. Jimmison, Facilities Management
Trevor Johnson, Auxiliary Services - Dining
Jarius Jordan, Auxiliary Services - Dining
Young Kim, Auxiliary Services - Dining
April D. Lawrence, School of Education
Lin Li, Investment Administration
Ying Liu, International Studies
Mary D. Long, James Monroe's Highland
Sarah W. Magerfield, James Monroe's Highland
Filomena Martinez-Santos, Auxiliary Services - Dining
Carnise M. Matthews, Facilities Management
Willie F. McCullum, Facilities Management
Michael McGilvary, Auxiliary Services - Dining
April McGowan, Auxiliary Services - Dining
Douglas G. Moore, James Monroe's Highland
Bertha Muntasir, Auxiliary Services - Dining
Lynn A. Murray, School of Law
Arielle S. Newby, Office of the Provost
Lisa T. Nickel, Swem Library
Ian B. Nofziger, Information Technology
Cynthia J. Orelski, Student Health Center
Kelly M. O'Shaughnessy, Career Center
April J. Palmer, Dean of Students Office
Shannon Parrott, Auxiliary Services - Dining
Ben Payson, Auxiliary Services - Bookstore
Scott C. Percic, University Advancement
Andrew T. Phillips, Athletic Department
Whitney L. Pitschke, Admission
Robert C. Plunkett, Facilities Management
Kimberly Randolph, Auxiliary Services - Dining
Kell Roy Reid, Auxiliary Services - Dining
Kamaron Roberson, Auxiliary Services - Dining
Sheila Roberts, Facilities Management
Susan C. Rucker, School of Business
LaVar B. Sanders, Facilities Management
Stephen W. Sharrett, Postal Services
Sani P. Silvennoinen, University Advancement
Ghana T. Smith, Payroll
Jacob D. Smith, Information Technology
Elizabeth D. Snavely, School of Business
Kaylan M. Stevenson, OIEAHC
Scott Stewart, Information Technology
Edward J. Swanson, Athletic Department
Trashawne D. Swittenberg, Facilities Management
Sarah K. Taylor, School of Education
Sarah Thompson, Auxiliary Services - Dining
Lawrence W. Tolj, Theatre, Speech and Dance
David M. Trichler, Inst Theory & Int'l Relations
Rachel B. Trichler, Inst Theory & Int'l Relations
Anna C. Umbreit, Career Center
William A. Vega, Procurement Office
Emiliano Villarin, Facilities Management
Terrance Wallace, Auxiliary Services - Dining
Jessica L. Wells, Inst Theory & Int'l Relations
Joseph W. Wheeless, Student Leadership Development
Marcus J. Whiting, Facilities Management
Dwayne L. Williams, Facilities Management
Felicia K. Williams, Student Health Center
Alexander M. Wooley, Inst Theory & Int'l Relations
Neely E. Zervakis, Tennis Center
David J. Zoll, Procurement Office

乐喜彩票官网